2017 Regional Assignments

Click on host name for link to Trackwrestling

Central (Sectional @ Champaign)

Danville Mt. Zion
Bismarck-Henning Youth WC Argenta-Oreana Kids Club
Charleston WC Champaign WC
Cumberland Youth WC Chatham WC
Danville Chargers Clinton WC
Fisher WC El Paso Gridley Youth WC
Hoopeston Area WC Falcon Youth WC
Iguana WC Lincoln Youth WC
Lionheart Intense Wrestling Monticello Youth WC
Mattoon Youth WC Mt. Zion Kids WC
MS Youth WC Panther Youth WC
Oakwood Youth WC Petersburg Youth Wrestling
Olympia WC Ridgeview Youth Wrestling
Pontiac WC Riverton/Williamsville Youth Wrestling
Prairie Central Hawks Rochester WC
Rantoul Junior Eagles Springfield Capitals Kids WC
Saber WC Taylorville WC
Springfield Junior Cyclones WC TJ Trained-Springfield
St. Joseph Ogden Youth WC Unity Youth WC
Storm Youth WC Urbana Tigers WC
Warrensburg-Latham Jr Cardinals WC

Central Chicago (Sectional @ Chicago)

Burbank Midlothian
Badger WC/B.E.T.A Astro WC
Caravan Kids WC Beat the Streets-Chicago
Dinamo Wrestling Evergreen Park Stallions WC
Epic Wrestling G2 WC
Friar WC Ignatius WC
Harvey Twisters Lemont Bears
Lions WC Maywood Bucs
Little Huskies WC Mean Green Machine
Little Rams Wrestling Oak Forest Warriors
Morton Little Mustangs Redhawk WC/Panther WC
Mustang WC Springs Elite Calumet Mem. Pk. Dist.
Panther WC Tinley Park Bulldogs WC

North (Sectional @ Rochelle)(Sectional Flyer)

Byron (Flyer) Sycamore (Flyer)
Belvidere Bandits WC Cary Matmen WC
Da WC Crystal Lake Wizards
Dakota WC Dekalb WC
Du-Pec WC Dundee Highlanders WC
Harlem Cougars WC Golden Eagles WC
Harvard WC Kaneland Knights WC
Hawk WC Marengo Youth WC
Hononegah WC Red Raiders Wrestling Team
North Boone WC Richmond WC
Polo WC Rockets Youth WC
Rochelle WC Spartan WC
Rockford WC Sycamore WC
Rocktown Raiders Whips WC
Stillman Valley WC Wolves WC
Stockton Renegades Woodstock Cyclones WC
The Law Z`s Team Pena
Xtreme WC

North Chicago (Sectional @ Glenview)

Park Ridge (Flyer) Chicago (Flyer) Antioch (Flyer)
Barrington Broncos WC Arlington Cardinals WC Bulldog Elite
Evanston School of Wrestling Chicago Park District Bulldog Youth Sports
Gomez Wrestling Academy Elk Grove Junior Grens Fox Lake WC
Junior Titans Wrestling Fenton Junior Bisons Grayslake WC
Lake Forest Mat Club Hybrid WC Headlock Wrestling Academy
Maddog Wrestling Academy Izzy Style Wrestling Junior Patriots WC
Maine Eagles WC Junior Cougar WC Lake County WC
North Shore Edge Palatine Cobras WC Lake Zurich Cubs WC
Notre Dame WC Team 312 Lakeland Predators WC
Pitbull Wrestling Alliance Villa-Lombard Cougars Libertyville Wildcats WC
Rambler WC Wolfpak WC Mundelein WC
Wolverine WC The Wrestling Factory
Waukegan Youth WC
Zee-Bee Stingers

South (Sectional @ Highland)

Edwardsville Carbondale East St. Louis
Carlinville WC Aces WC Alton Little Redbirds WC
Crawford County WC AJ Junior Wildcats WC Belleville Little Devils WC
Crusaders' Elite Benton WC Bulls WC
Edwardsville WC Carbondale WC Carlyle WC
Effingham Youth WC Carmi Bulldog WC East St. Louis Wrestling
Hillsboro Jr. Toppers Carterville Jr. WC Freeburg Blue Rage WC
Junior Kahoks Centralia WC Granite City Wrestling Association
Lawrence County WC Fairfield Jr. Mat Mules Highland Bulldog Jr. WC
Litchfield WC Gladiator Elite Jacksonville Area Wrestling
Mt. Olive Cats Kids Wrestling Herrin Jr WC Jersey Junior Panthers Wrestling
Roxana Outlaws Mt. Vernon Lions WC Junior Comanche WC
Triad Little Knights WC Murphysboro WC MC Bulldog WC
Olney Cubs WC O`Fallon LIttle Panthers WC
Panther Powerhouse Wrestling Raider WC
Road Warriors WC Saukee Youth WC
Sparta Junior Bulldogs Team Mascoutah WC
Team Cuff Wrestling Tigers Wrestling 365
Vandalia Jr. WC
West Frankfort Jr. Redbirds

South Chicago (Sectional @ Palos Hts)(Sectional Flyer)

Chicago Heights Plainfield
Brawlers WC Bolingbrook Junior Raiders
Contender Wrestling Celtic Elite
Crosstown Spartan Elite WC Force WC
Frankfort Wildcats Wrestling Lil Coalers WC
Junior Porters WC Minooka Indians Elite
Lincoln-Way WC Orland Park Pioneers
Little Boilers WC Plainfield WC
Manteno Jr Panthers WC Steelmen WC
Peotone Little Devils Will County Warriors
RC Jr Panthers WC
Rogue Wrestling
UP Town WC
Wilmington WC

West (Sectional @ Rock Island)

Dixon Metamora
Champbuilders Wrestling Bear Country WC
Clipper WC Camp Point Youth Wrestling
Dixon WC Champions WC
Junior Pioneer WC Charger WC
Lil Reaper WC East Peoria Crossface WC
Little Redskins WC Fulton County Stingers
LP Crunching Cavs Illini Bluffs Kids WC
Mendota Mat Masters Knox County Krushers
Mendota WC Limestone Blue Crew Wrestling
Moline WC Macomb Little Bombers Wrestling
Ottawa Crushers Kids WC Metamora Kids WC
River Bend WC Midwest Central Youth WC
Riverdale Elite Morton Youth WC
Rock Falls Junior Rocket Wrestling Pekin Boys & Girls Club
Sandwich Little Indians WC Peoria Heights Minutemen WC
Sauk Valley WC Peoria Razorbacks WC
Seneca Irish Cadets WC Quincy Cyclones Wrestling
Somonauk Wrestlers Club Rock Island WC
Streator WC Sherrard Jr WC
Team 1006 Wrestling Super Soldiers WC
TJ Trained-North Thundercats
Yorkville WC Tiger Town Tanglers WC
Timber Wolves WC
TJ Trained
Warren County WC
West Hancock WC
Young Guns

West Chicago (Sectional @ Bartlett)

Aurora (Flyer) Oswego (Flyer)
Blackhawk WC Batavia WC
DuPage WC Downers Grove WC
Evolution Wrestling Institute Elmhurst Junior Dukes WC
Geneva Junior Vikings Falcon Elite WC
Greg Gomez Trained Wrestling Fox Valley WC
Naperville Hammer Huskies Glenbard East Junior Rams WC
Naperville WC Hinsdale Red Devil WC
SCN Youth WC Martinez Fox Valley Elite
Scorpion WC Midwest Titans WC
St. Charles WC Team No Ego WC
Tomcat WC Villa Park Young Warriors
Wheaton Warrenville Tiger WC